Tuğlanın insanoğlu tarafından imal edilmiş ilk malzeme olduğu açıktır.
İlk Tuğla

Tuğlanın insanoğlu tarafından imal edilmiş ilk malzeme olduğu açıktır. Toprağın hemen yakınında bulunan insanın , ateşi bulduktan sonraki yaptığı işlem pişirme olduğuna göre , pişmiş toprak sanayinin insanlık tarihi kadar eski olması da doğaldır.

Tuğlanın , bu değeri aynı zamanda , yaşamın doğal kaynağı olan ve bir daha geri dönüşümü olmayan pişme işlemi gören toprağın ham malzeme olarak kullanılmasıyla artmaktadır. Hem malzeme olan toprak ise  doğada oldukça yaygın bulunmasına rağmen, oldukça fazla değildir.Hiç bir memlekette , toprak  genel dağılımda metrelerce kalınlıkta değildir. Memleketimizde ise , metrenin ondalıkları içindeki kalınlıkları olduğu her yıl milimetre değerleri ile eksilerek toprak sanayiinde sayıları 1000 civarında bulunan tuğla fabrikaları tarafından kullanıldığı bilinmektedir.

Tuğlanın kullanıcısı oldukça fazla olduğundan tanıtımına gerek duyulmamakla beraber , tanınması gereği inancındayız. Gerek üreticiler gerekse tüketiciler arasında gözlenen bir kanaate göre , bilgi açısından açıklamalar yapıldıkça , tuğlanın zayıf taraflarının ortaya çıkacağı gibi yersiz endişe vardır. Bilinçli kullanıldığı takdirde  ise, endişe duyulan bütün platformlarda , tuğla bünyeli malzemenin iyi yer tuttuğu görülmektedir.

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

facebook twitter youtube

Bizi sosyal medya üzerinden takip edebilir, en güncel haberleri sosyal ağlarımız üzerinden ilk öğrenen siz olabilirsiniz.

BİZE ULAŞIN

+90 368 335 64 20
+90 532 409 48 80
+90 542 414 01 52
+90 (368) 335 64 21

EMEK TUĞLA

1983 yılından bugüne dek tuğla imalat sektöründe "devamlı kalite" prensibinden hiç ödün vermeden gerçekleştirmiş olduğumuz,

Marmara bölgesinden DOĞU Karadeniz e kadar İÇ Anadolu bölgesinde özellikle İSTANBUL DA On binlerce yapıya güven ve huzur ile imzamızı attık.

devamı... Yukarı